DREWNO do produkcji ramek pszczelich

Produkcja ramek zaczyna się od doboru odpowiedniego drewna. Jest to niewątpliwie najważniejszy etap w całej produkcji.

Pozyskujemy drewno od firm, w których przestrzegane są wysokie standardy bezpieczeństwa i pracy pracowników leśnych. Nasi dostawcy dokładnie dokumentują pochodzenie drewna. Nie rzadko przed zakupem sami wybieramy kłody, które mają być przeznaczone na przetarcie dla firmy BeeTech. Taki proces zakupu daje nam pewność, że dostarczony materiał pochodzi ze zdrowych, świeżo ściętych drzew.

Drewno świerkowe i sosnowe stanowi nasz podstawowy surowiec.
Drewno sosnowe jest średnio ciężkie i cechuje się wysoką wytrzymałością. Zaletą drewna świerkowego jest odporność na działanie kwasów i zasad.

Oprócz odpowiedniego gatunku drewna, znaczenie ma również klasa jakości. Wysoka klasa drewna oznacza, że ramki są jednocześnie wytrzymałe i wolne od wad. W procesie produkcji muszą zostać usunięte wszelkie wady drewna, takie jak sęki, pęcherze żywiczne, itp., które mimo, iż są naturalną cechą drzew, dla nas stanowią wadę.

W firmie BeeTech stosujemy bardzo rygorystyczny system klasyfikacji - Quarantee off Wood Quality - co sprawia, że jesteśmy pewni jakości drewna.

Quarantee off Wood Quality BeeTech

Kolejnym, bardzo istotnym etapem produkcji jest suszenie drewna. Musi się ono odbywać w ściśle określonych warunkach. W firmie BeeTech praktykowane jest suszenie drewna w suszarniach komorowych. W procesie tym wspomagamy się nie tylko nowoczesną technologią, ale przede wszystkim doświadczeniem i ciągłym nadzorowaniem procesu suszenia. Drewno do dalszej produkcji musi posiadać odpowiednią wilgotność.